What's New

Nowe zadania. Poprawiony kod gry.

App Description

Gry logopedyczne. Szereg szumiący Sz.
WSPARCIE TERAPII MOWY
Aplikacja logopedyczna zawierająca ćwiczenia, które wspierają prawidłowy rozwój mowy i komunikacji oraz słuchu fonematycznego. Ćwiczenia dotyczą szeregu szumiącego: SZA, SZE, SZO, SZU, SZY na etapie sylab, wyrazów oraz zdań.
Użytkownik podczas zadań uczy się rozpoznawać i różnicować oraz wymawiać podobnie brzmiące do siebie głoski, sylaby, dokonuje analizy (dzieli wyraz na sylaby) i syntezy (łączy sylaby w wyraz), a następnie tworzy zdania z sylab i wyrazów.
DOSKONAŁA POMOC LOGOPEDYCZNA. Ćwiczenia doskonale wpływają na prawidłowy rozwój mowy, dlatego jest polecany jako uzupełnienie terapii logopedycznej. Przygotowują do nauki czytania i pisania.
Program jest efektem wieloletniej pracy i doświadczenia stworzony przez neurologopedę, surdologopedę, pedagoga, doktorantkę Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego – Anetę Pakiełę, www.gobrain.pl
Efekty treningu z programem Zabawy logopedyczne:
– poprawna wymowa,
– znajomość liter,
– przygotowanie do nauki płynnego czytania,
– usprawnienie pamięci wzrokowo – słuchowej,
– usprawnienie koncentracji i uwagi słuchowej,
– ćwiczenie słuchu fonematycznego,
– ćwiczenie analizy i syntezy słuchowej będącej podstawą umiejętności pisania i czytania.Dla lepszych efektów nauki dziecko ma możliwość poprawienia zadań, w których popełniło błędy.
NORMALIZACJA WRAŻLIWOŚCI SŁUCHOWEJ
KSZTAŁTOWANIE UWAGI SŁUCHOWEJ
Dystraktor dźwiękowy (ambient) to zastosowanie dźwięków w tle. W programie wykorzystano dźwięki z otoczenia imitujące naturalnie występujące odgłosy takie jak: szum uliczny, odgłosy rozmów, przyrody. Często u dzieci występuje nadwrażliwość słuchowa, która wyraża się tym, że dziecko często zatyka uszy, ma poczucie dyskomfortu w miejscach, gdzie występuje naraz wiele dźwięków.
Dystraktor dźwiękowy uczy skupienia się na istotnej informacji, ignorowaniu nieistotnych dźwięków z otoczenia. Celem jest kształtowanie uwagi i koncentracji, odporności na rozpraszanie poprzez zastosowanie siły dystraktora dźwiękowego, adaptacyjnie dostosowującego się do możliwości grającego. Funkcja ta przyczynia się do normalizacji wrażliwości słuchowej. W przypadku występowania trudności z wykonaniem zadania moc dystraktora zmniejsza się, a w przypadku udzielania prawidłowych odpowiedzi jego siła zwiększa się.
Co zrobić, gdy dziecko ma dużą nadwrażliwość na dźwięki?
W początkowej fazie ćwiczeń można dźwięki w tle wyciszyć przytrzymując ikonę z głośnikiem przez 1,5 sekundy. Funkcja ta automatycznie sama włączy się przy kolejnym zadaniu. Wyciszanie stosować w wyjątkowych przypadkach, ponieważ ta funkcja jest szczególnie wskazana u osób z nadwrażliwością słuchową, dzięki niej gracz w miarę treningu uczy się ignorować dźwięki w tle a wrażliwość słuchowa normalizuje się.


Program powstał z myślą o wsparciu terapii osób ze zdiagnozowaną wadą wymowy jako uzupełnienie i urozmaicenie tradycyjnej terapii logopedycznej.
Sposób artykulacji głoski SZ:
– język ułożony za górnymi zębami, przednia część języka unosi się za górne zęby na dziąsło,
– język układa się w kształt ,,łyżeczki” tzn. środek tworzy wgłębienie a boki unoszą się do góry,
– głoska trwała, można ją wypowiadać długo,
– fałdy strunowe krtani nie drgają – głoska bezdźwięczna\kontrola przez dotyk przedniej części szyi – brak wibracji,
– zęby boczne są zwarte,
– usta “zaokrąglone”,
– widoczne zęby przednie górne i dolne,
– powietrze wydostaje się środkiem między zębami.

iPhone Screenshots

(click to enlarge)

Szereg Szumiacy Sz screenshot 1 Szereg Szumiacy Sz screenshot 2 Szereg Szumiacy Sz screenshot 3 Szereg Szumiacy Sz screenshot 4 Szereg Szumiacy Sz screenshot 5 Szereg Szumiacy Sz screenshot 6 Szereg Szumiacy Sz screenshot 7 Szereg Szumiacy Sz screenshot 8

iPad Screenshots

(click to enlarge)

Szereg Szumiacy Sz screenshot 9 Szereg Szumiacy Sz screenshot 10 Szereg Szumiacy Sz screenshot 11 Szereg Szumiacy Sz screenshot 12 Szereg Szumiacy Sz screenshot 13 Szereg Szumiacy Sz screenshot 14 Szereg Szumiacy Sz screenshot 15 Szereg Szumiacy Sz screenshot 16

App Changes

  • October 03, 2023 Initial release
  • November 02, 2023 New version 3.2
  • December 05, 2023 New version 3.5